Dış İlişkiler Koordinatörlüğü -

Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği Ek Başvurusu

gelişim üniversitesi
  1.   Dış İlişkiler Koordinatörlüğü
  2. Duyurular


Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği Ek Başvurusu


Erasmus+ Personel Hareketliliği Ek başvuruları alınacaktır.


Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliği Ek Başvuruları 

 
2018-1-TR01-KA103-049956 numaralı projemiz kapsamında pandemiden dolayı gerçekleştirilemeyen hareketlilikler olduğundan hibeli ek kontenjanımız bulunmaktadır. Erasmus+ Personel Eğitim Alma Hareketliliğinden yararlanmak isteyen personelimiz başvuruda bulunabilecektir. Hareketliliğe başvuruda bulunacak olan personelimizin başvuruları 14.04.2021- 21.04.2021 tarihleri arasında alınacaktır. İlgili tarihlerden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen hareketlilikler olduğundan ve proje süresinin bitmesine kısıtlı bir zaman dilimi kaldığından hareketlilik başvuru süresi kısa tutulmuştur. 

Önemli Not: Proje süresi 31.05.2021 tarihinde biteceğinden dolayı hareketliliğe başvuruda bulunup hak kazanan personelimizin hareketliliklerini 31.05.2021 tarihine kadar gerçekleştirme zorunluluğu bulunmaktadır. 

 
Kimler Başvuruda Bulunabilir? 
 
Personel Eğitim Alma Hareketliliğinden faydalanmak isteyen personelin üniversitemizde tam veya kısmi zamanlı olarak fiilen görev yapmakta olan personel olması gerekir. Üniversitemizde istihdam edilmiş olan personel için kadro şartı aranmaz, üniversitemiz ile arasında sözleşme olan personel faaliyetten faydalanabilir. Kadrosu farklı bir kurumda olup da sözleşmeli olarak üniversitemizde çalışmakta olan personel, hareketliliğe, kadrosunun bulunduğu değil fiilen çalıştığı kurumdan başvuruda bulunur.
 
Başvuru Nasıl Yapılır? 
 
Personelimizin başvurularını Persise (https://persis.gelisim.edu.tr/) giriş yaparak Erasmus sekmesi altında yer alan “Erasmus Başvuru” sekmesine tıklayarak online olarak yapmaları gerekmektedir. 
 
 
Eğitim alma hareketliliği için başvuru koşulları aşağıdaki gibidir: 
 
1.Personel hareketliliği gerçekleştirmek isteyen personelin İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde tam/yarı zamanlı olarak istihdam edilmiş ve fiilen görev yapmakta olan personel olması gerekir. Yükseköğretim kurumunda istihdam edilmiş olan personel için kadro şartı aranmaz, yükseköğretim kurumu ile arasında sözleşme olan personel faaliyetlerden faydalanabilir.
2. Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS, YÖKDİL) en az 50,0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan (TOEFL, PTE vb.) bu puan muadili bir puan almış olmak.
 
Not: Başvuruda bulunabilmek için Yabancı Dil Belgenizi Personel Daire Başkanlığına teslim ederek sisteme girmelerini istemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sistem hata verecek ve başvuruda bulunamayacaksınız. 
 
Eğitim Alma Hareketliliğinde kurumlar arası anlaşmanın bulunması zorunlu değildir. Ancak anlaşmalı olmadığımız üniversitede eğitim alma hareketliliğine katılmak isteyen personelimizin başvuru esnasında o kurumdan almış olduğu kabul/davet mektubunu da teslim etmesi gerekmektedir.
 
Personelimizin online başvurusunu tamamlayıp, başvuru formunun çıktısını dekanına/müdürüne/daire başkanına imzalattıktan sonra varsa aşağıda belirtilmiş olan evraklarla birlikte Erasmus Koordinatörlüğüne e-posta yoluyla (erasmus@gelisim.edu.tr)  iletmesi gerekmektedir.  
 
   -Yabancı Dil Sonuç Belgesi (zorunlu)
   -Kurumlar arası yeni bir anlaşma sağladıysa anlaşmanın kopyası veya anlaşma e-posta onay metni
   -Bedensel engelli ise engelini gösteren rapor
   -Şehit/Gazi yakını veya gazi personel ise bunu kanıtlayan belge
 
Değerlendirme Kriterleri: 
 
ERASMUS+ Eğitim Alma Hareketliliği başvurularını değerlendirmede kullanılacak puanlandırma kriterleri için lütfen tıklayınız. 
 
Kontenjanlar:
 
Üniversite geneli Erasmus Eğitim Alma Hareketliliği için tahmini kontenjan 7'dir. 
 
Engelli Personel İçin İlave Hibe:
 
Erasmus programına katılan engelli yararlanıcılara (belgelendirmek şartı ile) aldıkları standart hibelerine ek olarak özel ihtiyaçlarına yardımcı olmak üzere ilave hibe verilebilmektedir.
 
Hibeler ve Hareketlilik Süreleri: 
 
Hibeler ve Eğitim Alma hareketliliği ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı Personel Hareketliliği Rehberi için lütfen tıklayınız.. 
 
Erasmus İkili Anlaşma Listesi: 
 
Erasmus İkili Anlaşma Listesi için lütfen tıklayınız.