Dış İlişkiler Koordinatörlüğü -

Erasmus+ Buddy Programı

gelişim üniversitesi
  1.   Dış İlişkiler Koordinatörlüğü
  2. Duyurular


Erasmus+ Buddy Programı


Bahar dönemi süresince, Üniversitemize çeşitli ülkelerden gelecek öğrencileri desteklemeye ve onlara yardımcı olmaya gönüllü öğrenciler arıyoruz!


Bahar dönemi süresince, üniversitemize çeşitli ülkelerden gelecek öğrencileri desteklemeye ve onlara yardımcı olmaya gönüllü öğrenciler arıyoruz!
 
Gönüllü Buddy, değişim programlarıyla gelen öğrencilere gönüllü olarak yardımcı olan kişidir. Buddy öğrencilerimizden aşağıda belirtilen görevler hiçbir zorlama olmaksızın sadece gönüllülük esasınca yapmaları beklenmektedir.
 
Bu programla birlikte uluslararası öğrencilerle iletişim kurarak hem yabancı dilinizi geliştirebilir hem de farklı kültürleri tanıyabilir ve kendi kültürünüzü de tanıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra, önceden yurtdışı değişim programlarından yararlanmış öğrencilerimiz, tecrübelerini aktarabilecekleri gibi, değişim programlarından ileride yararlanmak isteyen öğrenciler de, uluslararası bir öğrencinin farklı bir ülkede nelere ihtiyaç duyabileceği konularında bilgi sahibi olup tecrübe kazanma şansı elde edebilirler.
 
Gönüllü Buddy’nin genel görevleri
1) Öğrencinin şehirde geçireceği ilk haftalarda İstanbul’a alışma sürecine destek olmak için kendisine Türk insanının genel kültür ve yaşam tarzını tanıması konusunda yardımcı olmak.
2)Ders kaydı, ulaşım, sim kart alımı, konaklama yeri gibi konularda destek olmak.
3) Oturma izni ve vergi numarası alma gibi idari süreçlerde yabancı öğrencilere yardımcı olmak.
 
Gönüllü Buddy’de aranan olması gereken nitelikler:
*Üniversitemize gelen uluslararası öğrencilere / Erasmus öğrencilerine üniversiteye ve İstanbul’a alışma sürecinde rehberlik etmeye gönüllü olması.
*İngilizce konusunda konuşma yetkinliğine sahip olması.
 
Buddy Katılım Sertifikası;
Buddy programına katılan ve Buddy’si olduğu öğrenciler tarafından olumlu dönüş alınan öğrencilere üniversitemiz tarafından Katılım Sertifikası verilecektir.
 
Buddy olmak icin nasil başvurabilirsiniz?
Buddy Programı’na başvurabilmeniz için aşağıdaki linke tıklayarak 24/01/2024 tarihine kadar başvurunuzu göndermeniz gerekmektedir. Bu başvurular sadece bahar dönemi için geçerlidir.


Başvuru için tıklayınız.