DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Gift Üniversitesi'nden çok sayıda öğrenci ve akademik personel üniversitemizi ziyaret etti.

Gift Üniversitesi'nden çok sayıda öğrenci ve akademik personel üniversitemizi ziyaret etti.

Turkey and Pakistan Relations

Pakistan İslam Cumhuriyetinde bulunan Gift Üniversitesi'nden 13 öğrenci ve 3 akademik heyetten oluşan ziyaretçi ekibi üniversitemizi ziyaret etmiştir.

Misafirlere yönelik İstanbul Gelişim Üniversitesi seminer düzenlemenin yanı sıra, Sosyal ve Fen Bilimleri Enstitülerini, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ni, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'ni, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nu, Sağlık Bilimler Yüksekokulu'nu, Uluslararası Öğrenci Ofisi'ni ve üniversitenin diğer kampüslerini kapsayacak gezi turu düzenlenmiştir. 
 
Misafirler ilgili enstitü ve fakültelerde birçok doktor öğretim üyesi ile görüşmüş, kendilerine Türkiye'deki eğitim sistemi, yabancı uyruklu öğrencilere yönelik lisans ve lisansüstü koşulları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunulmuştur. 
 
Ayrıca, İstanbul Gelişim Üniversitesi ile Gift Üniversitesi arasında akademik iş birliği konusunda fikir alışverişinde bulunulmuş ve her iki kurumun uluslararasılaşma stratejilerine yönelik belirlediği ortak hedeflerle ilgili iş birliğinin zemini oluşmuştur.

Düzenleme Tarihi: 13 05 2020