DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ
2018-2019 DÖNEMİ ERASMUS+ BAŞVURULARI 12 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLADI...
 
Başvuru formu için  Erasmus Giden Öğrenci Formu  tıklayıyınız. Erasmus Giden Öğrenci Başvuru Formu Başvuru formları Birim ve/veya Bölüm Koordinatörlerine teslim edilecektir.
 
BAŞVURU KOŞULLARI
 
Her akademik yılı için başvuru şartlarında farklılıklar olabilmektedir. Bu nedenle güncel şartlar, ilgili akademik yıl için duyurulan ilan metninde belirtilmektedir. Bununla birlikte genel esaslar aşağıdadır.  Öğrencinin programa katılacağı dönemde en azından ikinci sınıf olması & mezuniyet öncesi en az 30 ECTS değerinde denkliği yapılabilecek dersin bulunması, Genel not ortalaması (GNO)'nın Önlisans/Lisans seviyesinde en az 2.20/4.00, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde ise en az 2,50/4.00 olması.

Not:  Hareketliliğe katılacak öğrencilerin tam zamanlı olması ve eğitim alacağı dönem için 30 ECTS (AKTS) kredisini takip edebilecek ders yükünün olması gerekmektedir
 
BAŞVURU BELGELERİ
 
Ön Başvuru Formu: Resimli ve imzalı olacaktır. Başvuru sırasında tercihlerinizi belirlemeden önce lütfen gitmek istediğiniz üniversitelerin web sayfalarından üniversite hakkında bilgi edininiz (üniversitedeki eğitim dili, istenilen dil seviyesi ve ders içerikleri… gibi) Transkript (Güncel Not Dökümü):  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından İngilizce transkript alınacaktır.

1 Haziran 2018 Cuma