DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ

2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Personel Hareketliliği Başvuruları Başlamıştır.

2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Personel Hareketliliği Başvuruları

2018-2019 Akademik Yılı Erasmus  Ders Verme ve Eğitim Alma hareketliliğine katılmak isteyen personelimiz için Erasmus Personel Hareketliliği başvurularımız başlamıştır. Personel hareketliliğine başvuruda bulunacak olan personelimizin başvuruları 23.01.2019- 12.02.2019 tarihleri arasında alınacaktır. İlgili tarihlerden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?
Personel Eğitim Alma ve Ders Verme Hareketliliğinden faydalanmak isteyen personelin üniversitemizde tam veya kısmi  zamanlı olarak fiilen görev yapmakta olan personel olması gerekir. Üniversitemizde istihdam edilmiş olan personel için kadro şartı aranmaz, üniversitemiz ile arasında sözleşme olan personel faaliyetten faydalanabilir. Kadrosu farklı bir kurumda olup da sözleşmeli olarak üniversitemizde çalışmakta olan personel, hareketliliğe, kadrosunun bulunduğu değil fiilen çalıştığı kurumdan başvuruda bulunur.
Erasmus+ Ders Verme Hareketliliğine sadece Akademik Personelimiz başvuruda bulunabilmektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır?
Personelimizin başvurularını Persise (http://persis.gelisim.edu.tr/ ) giriş yaparak Erasmus sekmesi altında yer alan “Erasmus Başvuru” sekmesine tıklayarak online olarak yapmaları gerekmektedir.

Erasmus Ders Verme Hareketliliği için yurtdışındaki bir yükseköğretim kurumu ile üniversitemiz arasında ikili anlaşma olması ve başvuruda bulunacak olan akademik personelin alanı ile ilgili anlaşmalı olduğumuz üniversiteleri seçmesi gerekmektedir. Bu nedenle lütfen başvuru yapmadan önce Erasmus İkili Anlaşmalar listesini gözden geçiriniz. 

Eğitim Alma Hareketliliğinde kurumlar arası anlaşmanın bulunması zorunlu değildir. Ancak anlaşmalı olmadığımız üniversitede eğitim alma hareketliliğine katılmak isteyen personelimizin başvuru esnasında o kurumdan almış olduğu kabul/davet mektubunu da teslim etmesi gerekmektedir.

Personelimizin online başvurusunu tamamlayıp, başvuru formunun çıktısını dekanına/müdürüne/daire başkanına imzalattıktan sonra varsa aşağıda belirtilmiş olan evraklarla birlikte Erasmus Koordinatörlüğüne teslim etmesi gerekmektedir.
           -Yabancı Dil Sonuç Belgesi (zorunlu)
           -Kurumlar arası yeni bir anlaşma sağladıysa anlaşmanın kopyası veya anlaşma e-posta onay metni
           -Bedensel engelli ise engelini gösteren rapor
           -Şehit/Gazi yakını veya gazi personel ise bunu kanıtlayan belge
 
Değerlendirme Kriterleri:
ERASMUS+ Eğitim Alma ve Ders Verme Hareketliliği başvurularını değerlendirmede kullanılacak puanlandırma kriterleri için lütfen tıklayınız.

Kontenjanlar:
Üniversite geneli için Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus Ders Verme Hareketliliği için toplam 7 kişilik kontenjan ve Erasmus Eğitim Alma Hareketliliği için toplam 9 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Dileyen personel hareketliliğe rektörlük onayı dahilinde hibesiz olarak katılabilir.

Engelli Personel İçin İlave Hibe:
Erasmus programına katılan engelli yararlanıcılara (belgelendirmek şartı ile) aldıkları standart hibelerine ek olarak özel ihtiyaçlarına yardımcı olmak üzere ilave hibe verilebilmektedir.

Hibeler, Hareketlilik Süreleri:
Hibeler ve Erasmus Ders Verme ve Eğitim Alma hareketliliği ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı Personel Hareketliliği Rehberi için lütfen tıklayınız.

Erasmus İkili Anlaşma Listesi:
Erasmus İkili Anlaşma Listesi için lütfen tıklayınız.
 

23 Ocak 2019 Çarşamba