DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ

2022-2023 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenim ve Staj Hareketliliği Başvuruları

ERASMUS+ ÖĞRENİM VE STAJ HAREKETLİLİĞİ DUYURUSU
(2022-1-TR01-KA131-HED-000053795 Numaralı projeye ait hareketlilik duyurusudur.)
 
2022 Sözleşme Dönemi kapsamında gerçekleştirilecek olan tüm başvuru, seçim ve yerleştirme iş ve işlemleri İstihdamda liyakat ve yetkinliğin artırılması, iş/staj ilanlarının kamuoyu ile etkin, şeffaf ve güvenilir bir şekilde paylaşılmasına yönelik e-Devlet entegrasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yapılandırılan E-devlet Kariyer Kapısı Platformu üzerinden çevrimiçi bir biçimde gerçekleştirilecektir. Başvuru için gerekli olan belgeler başvuru kılavuzunda belirtilmiş olmakla birlikte söz konusu belgelerin başvuru esnasında portalın ilgili bölümüne pdf formatında yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi için belirlenen tarih aralığı 25/04/2022- 27/05/2022 olup başvurular https://portal.ua.gov.tr sistemi üzerinden alınacaktır. E-devlet Kariyer Kapısı platformu dışında, elden ya da başka yollarla evrak teslimi şeklinde yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Söz konusu platformun ilk kez bu yıl alınan başvurular için kullanılması dolayısı ile başvuru gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimize yönelik olarak başvuru süreci bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Toplantılar yüz yüze ve çevrimiçi alternatifli olarak 29/04/2022 saat 14.00-16.00 arasında Zoom üzerinden çevrimiçi bir biçimde ve ayrıca 18/05/2022 saat 14.00-16.00 arasında üniversitemizde yüzyüze gerçekleştirilecektir. Başvuru dönemindeki tüm işlemler hareketlilik takvimi dahilinde sağlanacaktır. 
 
NOT: Ön Değerlendirme Sonuçları ve Nihai Seçim Sonuçlarının ilanından sonra, seçim ve yerleştirmeye konu tüm itiraz, başvuru ve talepler erasmus@gelisim.edu.tr mail adresine iletilebilecektir. Öğrencilerimizin hareketliliklerine ilişkin tüm yazışmalarda öğrenci mail adreslerini kullanmaları zorunludur.
 
Zoom Toplantısına Katılın
https://zoom.us/j/95340238730
 
Başvuru Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 


Önemli not: Başvuru esnasında yüklenmesi istenen zorunlu belgeleri (transkript, öncelik dilekçesi (öncelik dilekçesi aynı anda hem staj, hem öğrenime başvuranlar için zorunludur)) yüklemeyen öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. 
 
Faydalı Dokümanlar

Öğrenim Hareketliliği Başvuru Rehberi İçin Lütfen Tıklayınız. 
 
Staj Hareketliliği Başvuru Rehberi İçin Lütfen Tıklayınız. 
Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğine ilişkin başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.
Erasmus+ Staj Hareketliliğine ilişkin başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.
Detaylı Başvuru Takvimi için lütfen tıklayınız.
Öncelik dilekçesi için lütfen tıklayınız